sobota, 28 lipca 2018

Co Pandy trzymają w mikrofalówce, czyli recenzja ELFIN BookaMamy koniec lipca, a to oznacza że pora na chińskie zakupy na nowy rok szkolny! Z tej okazji mam dla Was prawdziwą perełkę pandarełkę, gadżet który przyda się każdemu, nie tylko uczniowi, czyli zeszyt na całe życie. 
Cena: Teraz (do 31.07.2018) z kuponem GBest6Work kosztuje tylko $14,99, normalna cena to $28 Czas dostawy: 3 tygodnie W zestawie znajdziemy zeszyt i długopis ścieralny. Długopis to nic innego jak popularna u nas marka Pilot, dlatego nie musimy się martwić, że nie znajdziemy dla niego zastępstwa, co więcej można dokupić długopisy w innych kolorach. Sam zeszyt ma bardzo prosty design, jest czarny, ale jak chcemy zaszaleć to możemy sobie sprawić wersję szarą, która nie wiedzieć czemu jest droższa ($34,53). No dobra...jednak w ten prosty design wkradła się odrobina szaleństwa bo pierwsza strona z instrukcją jest żółta. Bardzo żółta.  ELFIN Book jest bardzo lekki, ma 60 str. To taka trochę wersja dla niezdecydowanych bo trzydzieści stron jest w linię, a pozostała trzydziestka jest po prostu pusta. W sumie jak już tak zrobili to powinni dodać jeszcze 30 stron w kratkę i byłoby idealnie. No tak, pewnie teraz myślicie, że kto normalny zapłaci za 30-kartkowy zeszyt około 20 dolców? No i w tym momencie przechodzimy do rzeczy niezwykłej, bo wiecie, ELFIN Book nie jest normalnym zeszytem, on jest po prostu magiczny, to taki Harry Potter wśród zeszytów.  
ELFIN Book reklamuje się jako zeszyt na całe życie i po miesiącu korzystania z niego, muszę przyznać, że faktycznie tak może być. Kartki są cienkie jak papier, ale przypominają trochę papiero-plastik. Cała magia polega na tym, że zapisujemy coś w zeszycie, potem ścieramy i po tym co zapisaliśmy nie zostaje żaden ślad! Na pewno pisaliście kiedyś ścieralnym długopisem po zwykłej kartce, po starciu zostają ślady, albo co gorsza krater jak na księżycu. Tutaj nie ma tego problemu.  Według producenta, każdą kartkę można zapisać aż 500 razy!

Istnieją trzy opcje pozbycia się niechcianych już zapisków z ELFIN Booka: Opcja 1.  Małymi kroczkami Ta opcja sprawdzi się, gdy się pomylimy i chcemy zetrzeć pojedyncze literki. Po prostu używamy do tego gumki w długopisie.  Opcja 2. Taniec ze ścierką  Bierzemy lekko zwilżoną szmatkę i przecieramy kartkę. To jest według mnie najlepsza opcja. Co ciekawe, w trakcie pisania napisy nie rozmazują się, no chyba że jesteście fanami robienia notatek pod prysznicem, wtedy może być ciężko. 

Opcja 3. Fatality To jest opcja ostateczna i trochę szalona bo założę się, że nigdy nie wpadliście na to żeby włożyć zeszyt do...mikrofalówki. (ja swój kiedyś wrzuciłem do pralki. Nie polecam! Kto by pomyślał, ze celuloza tak potrafi zapchać filtry :p)Jeżeli chcemy wymazać wszystkie zapiski z zeszytu, wystarczy wziąć kubek wody, zeszyt i włożyć je razem do mikrofali na kilka chwil, wszystkie nasze notatki po prostu znikną. Taka magia!  (szkoda, że nie było takich dziwów w czasach kiedy chodziłem do podstawówki, założyłbym w nim zeszyt uwag xD)A co jeśli chcemy nasze notatki zachować na zawsze, a nie mamy już miejsca w ELFIN Booku? 
ELFIN Book ma swoją apkę, dostępną na przykład w Google Play. Apka jest darmowa i nawet nie jest po chińsku ;). Dzięki apce wszystkie swoje notatki możemy zapisać w formie elektronicznej. Wystarczy pstryknąć zdjęcie strony i możemy to co chcemy rozjaśnić, przyciemnić, przyciąć itd., a następnie zapisać w pdfie, lub gdzieś przesłać (opcji jest kilka).  To super opcja do przechowywania notatek, dzięki której w każdej chwili mamy do nich dostęp na swoim telefonie/komputerze, możemy je też posegregować w folderach. Podsumowując, jeżeli jesteś studentem, nauczycielem lub po prostu lubisz pisać i rysować, ale nie lubisz marnować papieru albo zawsze szukałeś pretekstu żeby włożyć zeszyt do mikrofalówki, ELFIN Book będzie dla Ciebie idealnym gadżetem na nowy rok szkolny. :) 
Recenzja by Pandarynka :) 
Dziwne lub złośliwe uwagi by Pandaryn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz